اولین جلسه از سلسله نشست‌های مسائل تربیت کودک برگزار شد

اولین جلسه از سلسله نشست‌های مسائل تربیت کودک با موضوع “نقش تربیت بدن در تربیت روح” با سخنرانی استاد شاهمرادی در ادبستان پسرانه سما برگزار شد.

در این جلسه که به منظور آشنایی بیشتر اولیای دانش‌آموزان ادبستان با مبانی نظری و عملی مؤسسه انشاء برگزار گردید، استاد شاهمرادی از اساتید این مؤسسه ضمن بیان ضرورت پرداختن به موضوع بدن و تغذیه و نسبت آن با روح آدمی، اذغان کردند: «ما والدین اصولاً برای روح فرزندان برنامه‌ریزی‌های زیادی داریم؛ اینکه فرزند ما به کدام مدرسه برود، چه معلمی خوب است، کدام روش تدریس بهتر است و چه دوستانی، مناسب فرزند ما هستند. اما باید توجه داشت که این روح، بدون جسم قابلیت بقا ندارد.»

وی در ادامه ضمن بیان این نکته که اگر قصد صحبت در رابطه با روح را داریم، ابتدا باید راجع به جسم حرف بزنیم، گفتند: «نفس –روح- میوه حرکت جوهری جسم انسان است. این یعنی آنچه که توسط آدمی خورده شود، روح انسان را می‌سازد. این مسئله توجه به مبحث تغذیه را بیان می‌کند.»

ایشان در ادامه با معرفی مراتب نفس انسان، سازوکار تأثیر مواد غذایی مختلف بر حالات روحی و ذهنی دانش‌آموزان را عنوان کردند. بیان نکات عملی در ارتباط با مصرف ادویه‌جات و شیرینی‌جات –به عنوان دو مورد از مواد غذایی پرمصرف سبد غذایی دانش‌‌آموزان- از جمله موضوعات مهم ارائه شده در این نشست بود.

همچنین در این جلسه، والدین ضمن طرح سؤالات خود درباره موضوع نشست، به بحث و گفت‌وگو در ارتباط با مشکلات تغذیه‌ای فرزندانشان پرداختند.

شایان ذکر است که دیگر جلسات سلسله نشست‌های مسائل تربیت کودک با موضوعات “تربیت جنسی”، ” تدابیر اختلال‎ها: خشونت”، “کودک و رسانه”، “تربیت عقل‌محور”، “تدابیر اختلال‌ها: لجبازی” و “تدابیر اختلال‌ها: تشویش ذهنی و حواس‌پرتی” با حضور اساتید مؤسسه انشاء و در ادبستان پسرانه سما برگزار خواهد شد و حضور عموم مخاطبان در این جلسات آزاد است.

‎پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *